Споживачі, які прагнуть створити максимально комфортний мікроклімат у своєму будинку чи іншому просторі, часто задаються питанням, який вибрати зволожувач повітря. Цей пристрій дозволяє підтримувати оптимальну вологість у приміщенні ефективніше, ніж регулярне вологе прибирання, провітрювання або розведення кімнатних рослин. Постійно розпорошуючи мікрочастинки вологи, зволожувачі повітря усувають відчуття дискомфорту в горлі, особливо для астматиків, алергіків, сухості шкіри та волосся, ефективно протистоять вірусам та інших хвороботворним мікроорганізмам.

Якими бувають зволожувачі повітря


 

Розбираючись, як вибрати зволожувач повітря, необхідно враховувати тип пристрою. Вони бувають 3 видів:

  1. З природним випаровуванням. Працюють із звичайною водопровідною водою. Випаровують за допомогою вбудованого вентилятора, генеруючи холодну пару.

  2. З гарячою парою. Попередньо нагрівають рідину до високої температури, тому є ризик отримання опіку при недотриманні техніки безпеки.

  3. З ультразвуком. У цих пристроях електроімпульс створює високочастотні коливання, що розбивають воду на мікрокраплі. З потоком повітря вони надходять у простір. 

Критерії вибору зволожувача повітря


 

Щоб вибір зволожувача повністю задовольняв потреби, необхідно звернути увагу на низку характеристик товару.

Потужність зволожувача повітря

Найпотужніші моделі з гарячою парою, оскільки їм необхідно попередньо нагріти рідину. Вони підійдуть для великих приміщень офісів, віталень. Найбільш продуктивним є варіант з природним випаром, оскільки при потужності 18-20 Вт зволожує простір до кімнат 45-50 м2. Для спальні або дитячої цілком вистачить потужності ультразвукових пристроїв на 10-15 Вт.

Витрата води зволожувача повітря

Прямо визначає час роботи без поповнення запасу води. Щоб вибрати зволожувач повітря, який працюватиме довго, варто віддати перевагу ультразвуковим, оскільки навіть невеликий об'єм 150-500 мг випаровується до 12 годин. Об'єм пристроїв з природним випаровуванням та гарячою парою становить 3-6 л, але доливати воду доведеться частіше через вищу потужність.

Рівень шуму зволожувача повітря

За цим показником лідирують моделі з ультразвуком, що генерують до 25 дБ, тобто, працюючі практично безшумно. Найбільшим рівнем шуму характеризуються ті, що генерують гарячу пару. На другому місці шуму знаходяться пристрої з природним випаром.

Додаткові функції зволожувача повітря

Оскільки вибрати зволожувач повітря для будинку необхідно виходячи з власного комфорту, перевагу варто віддати функціоналу з аромадифузором. У ємність можна додавати кілька крапель аромаолії для створення атмосфери релаксу або отримання заряду бадьорості. Значення мають зручність керування, кількість режимів, наявність функції автовідключення при повному випаровуванні води.

Який вибрати зволожувач повітря?


 

Нижче наведено список популярних на вітчизняному ринку моделей з оптимальним співвідношенням технічних характеристик, функціоналу та ціни.

Зволожувач повітря, аромадифузор Kinscoter DQ-702

Оптимальний варіант, якщо потрібно вибрати зволожувач квартири з невеликою площею кімнат. Випромінює м'яке, комфортне світло, тому може використовуватися як нічник. Незважаючи на компактні габарити та невеликий об'єм зволожувач повітря Kinscoter DQ-702 може підтримувати необхідний рівень вологості протягом 8-12 годин.

Зволожувач повітря, аромадифузор у вигляді вулкана Kinscoter V21A

Має збільшений обсяг резервуара для тривалої автономної роботи з можливістю налаштування інтенсивності випаровування в 4-х режимах При цьому може використовуватися як аромадифузор. Додатково зволожувач повітря вулкан створює видовищні ефекти явищ природи.

Зволожувач повітря, ароматизатор з імітацією вогню Kinscoter DQ-701

Не знаючи, якої фірми вибрати зволожувач повітря, варто віддати перевагу даній моделі як одній з найбільш надійних та комфортних в експлуатації. Вона працює у кількох режимах, зокрема, у повністю безшумному. Крім того, зволожувач повітря з імітацією вогню оснащено оригінальним підсвічуванням.

Зволожувач повітря, аромадифузор 550 мл (колір дерево)

Автентичний дизайн у вигляді невеликого глечика має зволожувач повітря дерево, що працює в 2-х режимах інтенсивності випаровування. Крім того, функціоналом передбачено 6 варіантів підсвічування для будь-якого настрою.

Якщо досконало розібратися в тому, як вибрати домашній зволожувач повітря, можна отримати стильний та функціональний девайс, який зробить проживання у просторі будинку на порядок комфортнішим.