Перебої з електроживленням та нестабільність роботи мереж спонукають українців шукати альтернативні джерела енергії для своїх пристроїв. За допомогою доступного та компактного зовнішнього акумулятора можна легко зарядити смартфон, планшет, ноутбук, ліхтарик та інші гаджети. А деякі моделі Power Bank можуть живити домашній роутер, щоб забезпечувати мешканців стабільним Wi-Fi-з'єднанням.

Важливо, що попри схожість можливостей більшості моделей вони суттєво відрізняються своєю ціною та характеристиками, які не помітні для першого погляду. Про те, як обрати Power Bank для конкретних сценаріїв використання, розповімо далі.

Вибір ємності зовнішнього акумулятора під наявні пристрої

Що більша ємність зовнішнього акумулятора, то більше пристроїв можна зарядити. За бездіяльності літієві акумулятори практично не розряджаються, проте втрачають енергію під час її передачі на прилади. Втрати становлять до 35%, тому при купівлі важливо врахувати цей момент.

Що більша ємність Power Bank, тим він габаритніший і важчий, проте запас енергії за регулярних відключень електрики напевно не буде зайвим. Для подорожей та розваг найчастіше обирають моделі на 10-15 тисяч мАг, а для екстрених ситуацій та домашнього використання вигідніше взяти більш ємне рішення – від 20 тисяч і вище.

Для заряджання малопотужних пристроїв великий обсяг енергії не знадобиться. Якщо покупцеві потрібно заряджати лише колонки, смарт-годинник та бездротові навушники, то ємності до 6-8 тисяч мАг буде достатньо. Якщо йдеться про смартфони та планшети, доцільно вибирати пристрої в діапазоні 10-20 тисяч мАг. А для ноутбуків підійдуть конфігурації на 30 тисяч мАг та вище.

Роз'єми підключення девайсів

Багато смартфонів і планшетів досі заряджаються кабелями USB – microUSB, USB – Lightning або USB – Type-C. Портативна електроніка, що носиться, до неї відносяться всі варіації розумних годинників, Bluetooth-навушники та інше, заряджається власним кабелем, який до джерела живлення також підключається по USB.

А сучасні ноутбуки для заряджання залучують вже нові формати, наприклад Type-C – Type-C. Цей стандарт у Європі стане розповсюдженим вже найближчими роками, тому обидва порти обов'язково мають бути представлені, якщо зовнішній акумулятор використовуватиметься протягом кількох років.

В останні роки бездротова зарядка також стає актуальною – якщо пристрої, які будуть заряджатися, підтримують індукційну передачу енергії, варто звернути увагу на зовнішні акумулятори з підтримкою цієї опції.

Буде зручніше, якщо зовнішній акумулятор має відразу кілька портів для одночасного заряджання безлічі гаджетів. Наприклад, сьогодні стандартний комплект роз'ємів включає пару USB, один-два Type-C і окремий порт для підключення до живлення самої «банки». Моделі зовнішніх акумуляторів із верхнього та середнього цінового діапазону підтримують «наскрізну» зарядку: разом із розподілом енергії для підключених пристроїв вони поступово поповнюють і свій запас.

Швидкість заряджання

Підтримка технологій швидкого заряджання допомагає швидше заповнити запас енергії вже практично в кожному смартфоні. Водночас ця опція потребує вищої потужності від джерела живлення. Щоб максимально швидко відновлювати працездатність смартфона чи іншого пристрою, сам Power Bank також має підтримувати таку технологію.

Сьогодні можна придбати зовнішні акумулятори з підтримкою потужності 20, 65 або навіть 100 Ватів. Такі модифікації швидко та безпечно відновлять запас енергії пристрою.

Для малопотужних гаджетів варто мати менш продуктивний роз'єм, щоб не нашкодити батареї. Наприклад, фітнес-браслети та смарт-годинник рекомендують заряджати силою струму не більше ніж 1 Ампер. Заряджання таких гаджетів мікрострумом допоможе подовжити термін їхньої служби.

Для комфорту користування важлива швидкість не тільки віддачі енергії, але і її накопичення. Якщо швидка зарядка самого Power Bank не передбачена, то щоб відновити ємність у 20 тисяч мАг, можна витратити всю ніч. Тому краще обирати потужні моделі, за допомогою швидкої зарядки деякі з них здатні заповнити свої значні запаси всього за півтори години.

Додаткові можливості Power Bank

У період, коли електрику відключають регулярно, наявність ліхтарика особливо цінна у кожному гаджеті. У зовнішніх акумуляторах яскраві світлодіоди також зустрічаються. Вони не особливо ефективні на вулиці у темряві, але доречні, коли треба, скажімо, потрапити ключем у замкову щілину або знайти предмет на столі.

Невеликий дисплей на корпусі зарядного пристрою також додає йому зручності та практичності. На екрані можна контролювати залишок енергії в банці та розумно розподіляти її між гаджетами. У бюджетніших конфігураціях табло замінюють декількома світлодіодами. Точність показань такого рішення є сумнівною, а різниця, наприклад, між 50% і 25% залишкового заряду істотна.

Якісні брендові Power Bank мають і захист від форс-мажорів: перепадів напруги, перегріву, перезаряду та перерозряду. У дешевших пристроях він часто не передбачений, ризик загоряння цих акумуляторів набагато вищий, ніж серед дорогих захищених моделей.

Деякі конфігурації Power Bank оснащують сонячними панелями для самозарядки. Вони, звичайно, не здатні з нуля до 100% зарядити зовнішній акумулятор, але трохи заповнити запаси їм під силу. Такі рішення актуально використовувати туристам і мандрівникам, які протягом дня багато часу проводять просто неба. Нерідко саме такі «банки» можна побачити у веломандрівників, які прагнуть максимальної автономності в дорозі.

Захищені корпуси скоріш важливі для військових, рятувальників та інших сучасних героїв, а в повсякденному застосуванні ця фішка навряд чи принесе реальну користь. Краще обрати модель у металевому корпусі або з якісного пластику – ці матеріали здатні протягом кількох років зберігати привабливість аксесуара та можуть стійко переносити найактивнішу експлуатацію.

А щоб не розчаруватися в покупці в майбутньому, важливо вибирати пристрої від перевірених брендів, наприклад Baseus, Hoco, SunLink, Xiaomi та інших.

Висновки про асортимент Power Bank у 2022 році

Тривалість та непередбачуваність відключень електроенергії – чудова нагода потішити себе або подарувати близькій людині якісний та надійний зовнішній акумулятор.

Оптимальним вибором стане модель з великою ємністю, що перевищує 10 тисяч мАг, з підтримкою швидкої зарядки як на прийом енергії, так і на її роздачу та з максимальною кількістю портів підключення для одночасного поповнення енергії на кількох апаратах. Вибір вихідної потужності найкраще ґрунтувати на типі пристрою, що заряджається: чим більша і вимогливіша техніка, тим більше Ватів повинен видавати Power Bank.

А після стабілізації навантаження на електромережі з пристроєм буде комфортно подорожувати, гуляти та використовувати його для екстреної підзарядки своїх гаджетів.