У багатьох геймерів ефективність і успішність в іграх залежить від того, яку клавіатуру вони обирають для гри. Незважаючи на те, що миша є більш мобільним засобом у грі, саме на клавіатурі лежить основне навантаження. Тому важливо звертати увагу на всі аспекти, від форми та розміру до швидкості реакції та жорсткості кнопок.

Типи ігрових клавіатур

На сучасному ринку існують три основних типи пристроїв для введення даних:

  1. Мембранні. Така ігрова клавіатура має силіконові елементи в основі, які не відрізняються високою чутливістю. Тому потрібне повне натискання кнопки. Крім того, силікон поступово стирається, деякі кнопки доводиться натискати сильніше, ніж інші, і вони починають реагувати повільніше. Вибір мембранної клавіатури для ігор можливий лише за ціною, яка доступна та бюджетна.
  2. Механічні. Більш продуктивний тип пристроїв, в якому кожна кнопка має окремий ковпачок, силікон при їх виготовленні не застосовується. Елементи тут максимально чутливі до дотику і миттєво реагують, що важливо для професійного гравця. Хід кнопок не змінюється з часом, при цьому їх можна замінювати окремо. До недоліків таких моделей відносять високу вартість і шум при роботі, натискання супроводжується стукітанням і клікаєм.
  3. Оптичні. Нове слово в технології виробництва. Оскільки обрати ігрову клавіатуру цього типу дорого, в основному її віддають переважно професіонали, які не шкодують на аксесуари для ігор. Принцип її спрацьовування базується не на механічному зусиллі, а на датчику, який фіксує світловий промінь, змінюючи його при натисканні. Такі пристрої безшумні, мають миттєву реакцію, довговічні і стійкі до зносу.

Який тип клавіатури вибрати для гравця?

Все залежить від фінансових можливостей і потреби користувача. Тим, хто грає з друзями для розваги, не варто вкладати гроші в дорогі механічні пристрої. З інтенсивним використанням мембранний пристрій послужить не менше року. Зважаючи на те, що він доступний за ціною, такий вибір ігрової клавіатури буде оптимальним.

Професійним гравцям, які проводять багато часу онлайн, потрібен надійний і швидкий механізм. Оптичні моделі поки вибирають одиниці через їх високу вартість. Проте вони будуть найбільш ефективними в шутерах.

Також варто звернути увагу на тип підключення до ПК. Тут розрізняють проводові і бездротові варіанти. Досвідчені гравці частіше вибирають перший варіант, оскільки пристрої на радіозв'язку реагують на команди у середньому на 4 мс повільніше, що в грі може стати вирішальним фактором. Крім того, мобільність пристрою, який постійно знаходиться на столі, не є дуже потрібною.

Що потрібно враховувати при виборі?

Розглядаючи, як обрати клавіатуру для ігор, потрібно враховувати кілька аспектів, які розглянуті нижче.

Зручність та ергономіка

Залежно від особистих уподобань можна придбати пристрій двох видів:

  • традиційної прямокутної форми;
  • ергономічну, розсувну конструкцію. Вона складається з двох частин, які можна розміщувати під різними кутами. Вважається, що така форма мінімізує навантаження на зап'ястя.

Розміри та конструкція

Зазвичай гравці вибирають повноформатні клавіатури для геймінгу, які включають в себе цифровий блок, навігаційні кнопки, а також програмовані кнопки для виконання команд одним натисканням. Скорочені моделі не є дуже актуальними в даному випадку.

Кнопки та перемикачі

Конструкція та характеристики кнопок мають вирішальне значення при виборі. Розрізняють перемикачі (свічки) двох типів:

  1. Тактильні. Вимагають певного зусилля при натисканні, як при подоланні бар'єру. Часто вибираються для набору тексту.
  2. Лінійні. Більш чутливі і створюють менше навантаження на пальці. Вважаються оптимальними для гравців, хоча вибір завжди індивідуальний.

Також рішення, яку клавіатуру обрати для ігор, впливає хід кнопок. Чим він коротший, тим вища швидкість реакції на команди.

Підсвітка

Зручна опція, яка дозволяє грати в темряві без додаткових джерел освітлення. Підсвітка може бути однотонною білою або кольоровою. У продвинутих моделях можливе індивідуальне підсвічування клавіш або зон різними кольорами. Новачкам ця функція суттєво спрощує орієнтацію між блоками та кнопками. Досвідченому гравцеві вона не так важлива, оскільки основна увага спрямована на монітор, і кнопки натискати наочно.

Ціни в магазинах України

Звісно, ціна є одним із ключових критеріїв того, яку ігрову клавіатуру обрати. Вона залежить від ряду факторів:

  • типу. Найбільш доступним варіантом є мембранний пристрій для введення, який може коштувати від 400 грн. Механіка обходиться дорожче, оскільки її ціна починається від 1700 грн. і може збільшуватися до 3-4 тис. в залежності від функціоналу. Оптичні моделі коштують від 3000 грн і вище;
  • бренду виробника. Чим більш розкрученою і популярною є марка, тим вище вартість на неї. З іншого боку, добра репутація - це гарантія якості;
  • функціоналу. Наявність підсвічування, бездротового підключення, об'єму пам'яті, додаткових опцій (функції NKRO і Anti-ghosting, аудіо- і USB-порти, клавіш під спеціалізований софт і т. д.) впливає на вартість.

Висновки

Неможливо сформулювати однозначну відповідь на питання, який тип клавіатури краще для ігор, оскільки кінцевий вибір користувач повинен зробити на основі особистих уподобань і потреб. Можна вибрати кілька оптимальних за технічними характеристиками та ціною моделей в каталогах інтернет-площадок, прочитати про них відгуки, подивитися обзори.

Після цього, наскільки це можливо, їх варто опробувати безпосередньо в магазині, щоб зрозуміти, наскільки зручна форма і розмір для рук, наскільки жорсткі кнопки і т. д. Комбінація теоретичної бази і тестування на практиці допоможе зробити правильний вибір.