Для любителів виїздів на природу та турпоходів мультитул – це одне з найбільш зручних та незамінних пристроїв для вирішення маси побутових завдань. Він є компактно зібраним, розкладним набором часто застосовуваних інструментів, який може бути виконаний у формі пасатижів, рукоятки ножа, брелка або навіть пластикової картки.

Кожен елемент фіксується у своєму пазу та в потрібний момент витягується для використання. Зрозуміло, якщо купити мультитул, то він не зможе замінити повноцінний набір інструментів для ремонту, будівництва, збирання меблів тощо, проте для швидкого виконання найпростіших завдань вдома, в гаражі, на природі – це оптимальний варіант. Головне, розібратися, як обрати мультитул грамотно.

Вибір мультитула за розмірами


 

З огляду на те, що компактність – одна з ключових переваг даного пристрою, розміри гранично важливі. Користувач може вибрати:

  • брелок. Його розміри становлять кілька сантиметрів у довжину та ширину, що забезпечує зручне кріплення на зв'язці ключів. Такий мультитул брелок зазвичай включає обмежену кількість елементів (2-5 штук); 

  • кишеньковий. Більш функціональний мультитул, вибір якого обґрунтований для виконання найпростішого ремонту або інших нескладних завдань. Зазвичай з його допомогою можна відкрити банку чи пляшку, зафіксувати болт чи шуруп. Він займає мінімум місця;

  • повнорозмірний. Це багатофункціональні моделі довжиною 20 і більше сантиметрів, які стануть незамінним помічником у побуті та поході.

Кількість інструментів у мультитулах


 

Виробники випускають моделі різноманітної комплектації, яка може включати від 2-х до 15-ти та більше елементів. Розбираючись, який мультитул вибрати, користувач повинен відштовхуватися від майбутньої сфери та умов застосування. Наприклад, для виконання дрібного ремонту необхідні викрутки з різними насадками, пасатижі, ключі гайкові, шило, лінійка. У турпоході, безперечно, будуть потрібні складні ножі, виделки та ложки, штопор, відкривання для консервів, пляшок. Чим більше інструментів, тим вища вартість набору.

Найчастіше в комплектацію включаються:

  • ножі з різною довжиною та формою лез;

  • кусачки, пасатижі, плоскогубці;

  • пилки для нарізування різних матеріалів;

  • ножиці;

  • відкривачі та штопори;

  • хрестові та плоскі викрутки;

  • шило;

  • лінійки;

  • гайкові ключі.

Який бренд виробників мультитула кращий?


 

Питання, якої фірми вибрати мультитул, максимально важливе, оскільки багато в чому визначає довговічність, функціонал, надійність. Багато фахівців рекомендують мультитул Xiaomi як оптимальний варіант за співвідношенням ціна-якість. На ринку він представлений у широкій різноманітності моделей, різної комплектації, розміру, дизайну.

Найпопулярніший мультитул Nextool, тому що в даній лінійці можна знайти як традиційні модифікації у вигляді ножа чи пасатижів, так і оригінальні у формі кулькової ручки, пластикової картки. При цьому будь-який купити мультитул не вибрав користувач, він залишиться задоволений характеристиками інструментів, які максимально довгий час збережуть цілісність, гостроту, міцність. Це визначено чудовою якістю складання та продуманою конструкцією.

Яка сталь краща для мультитула?


 

Важливо, щоб вибір мультитула ґрунтувався на якості та надійності матеріалів виготовлення. Ніякі металеві сплави не можуть замінити нержавіючу сталь за характеристиками, тому перевагу варто віддавати тільки їй.

Цей метал не схильний до корозії, що визначає можливість застосування в будь-яких погодних умовах, при низьких температурах, що особливо важливо в похідно-польових умовах. Крім того, нержавіючі ножі або пилки збережуть гостроту лез у рази довше, ніж з інших матеріалів. Нержавіюча сталь міцна, довговічна, виглядає більш естетично, ніж звичайна сталь.

Який мультитул вибрати — поради професіоналів


 

Не знаючи, як вибрати мультитул для походу чи дому, можна розглянути ТОП мультитулів, які представлені на багатьох спеціалізованих сайтах, а також почитати враження від покупок на майданчиках-відгуків. Фахівці рекомендують ґрунтуватися на наступних критеріях:

  1. Особисті переваги. Дизайн моделі повинен відповідати вимогам та запитам майбутнього користувача.

  2. Функціонал. Кожен майстер чи турист розуміє, які інструменти для нього будуть справді корисними, а які залишаться поза увагою.

  3. Зручність та безпека експлуатації. Важливо звернути увагу на легкість та простоту вилучення елементів, надійність фіксації у відкритому положенні.

З огляду на різноманітність пропозиції на ринку, мультитул обрати краще в середній ціновій категорії, в якій позиціонують свою продукцію багато відомих брендів.