Кількість пристроїв, які підключаються до комп'ютера або джерела живлення через USB-порт, збільшується в геометричній прогресії. У цьому списку є комп'ютерні мишки, флешки, оргтехніка, відеокамери, клавіатури, побутова техніка і т.д. Для забезпечення можливості їх комфортного та одночасного використання призначений USB hub обрати який можна у широкій різноманітності моделей.

Що таке USB-hub?


Хаб являє собою корпус з міцного пластику або алюмінію, в який вмонтовано кілька роз'ємів-USB. Їхня кількість зазвичай варіюється від 2-х до 12-ти. Випускаються навіть хаби з 80 портами, але вони не надто потрібні. Це обладнання дозволяє розмістити необхідну користувачеві кількість портів гранично компактно навіть в обмеженому просторі. Зазвичай їх розташування продумується виробником з погляду зручності підключення.

Відповідаючи на запитання, що таке USB hub, простими словами, можна сказати, що це трійник або розгалужувач мережі тільки не для розеток, а для портів підключення техніки.

Для чого потрібен USB концентратор?


В даний час купити USB хаб – це потреба практично для кожного активного користувача комп'ютерного обладнання та периферії. Цей пристрій дозволяє ефективно і просто вирішити проблему нестачі роз'ємів. Особливо часто з нею стикаються користувачі ноутбуків, які можуть бути оснащені лише 2-3 гніздами.

Головне завдання, для чого потрібен USB hub – це збільшення кількості портів для підключення. Крім того, обладнання забезпечує зручність підключення техніки до комп'ютера. Він зручно розміщується на столі, і користувачеві не потрібно щоразу нахилятися до системного блоку.

Які бувають USB хаби?


Залежно від конструкції розрізняють 4 види концентраторів:

  1. Пасивні. Найбільш поширений варіант, який підключається до ноутбука або ПК і фактично розгалужує можливості USB-порту між кількома своїми роз'ємами. Багато користувачів вважають за краще обрати USB hub пасивний, так як він максимально доступний за ціною, компактний і легкий. При цьому чудово впорається зі своєю основною функцією. Єдиний недолік у тому, що такі концентратори мають обмежені можливості, їх може вистачити у разі підключення потужного обладнання, як зовнішній жорсткий диск, відеокамера, принтер.

  2. Активні. Крім ПК підключаються до розетки електромережі через адаптер. Такі моделі на порядок потужніші за рахунок наявності додаткового джерела живлення, тому їх можливості набагато ширші. При покупці важливо враховувати, що такий USB концентратор коштує дорожче і досить габаритний за розмірами.

  3. Гібридні. Фактично, це активні моделі, які можуть працювати і в пасивному режимі. Придбання таких хабів 2-в-1 є оптимальним для будь-яких умов експлуатації.

  4. Бездротові. Концентратори для встановлення зв'язку з ПК використовують модуль Wi-Fi або радіоканал. Не надто затребувані користувачами, оскільки коштують у рази дорожче за провідні моделі. Крім того, простіше придбати бездротову клавіатуру або мишу.

Принцип роботи USB хаба


Дещо відрізняється залежно від типу пристрою, який може підключатися до ПК, розетки або оснащуватися Wi-Fi модулем. Загалом принцип роботи USB хаба ґрунтується на розгалуженні одного каналу підключення на декілька.

Як обрати USB хаб?


Щоб придбати функціональний та практичний концентратор, необхідно звернути увагу на такі аспекти:

  • кількість та розташування портів. Воно має бути продуманим і зручним для приєднання техніки;

  • типи роз'ємів. Залежно від конфігурації розрізняють тип B, Type C, Micro та Mini;

  • Розміри. Повинні відповідати наявності вільного місця на робочому столі;

  • довжина шнура. Необхідно розрахувати відстань до найближчої розетки або порту на системному блоці ПК, тому що підключити USB хаб необхідно з огляду на те, що він повинен розміщуватися на столі;

  • тип інтерфейсу. Розрізняють USB версії 2.0 та 3.0. Перша старіша, сумісна з усіма ПК, проте її швидкісні показники та сила струму обмежені. Версія 3.0 нова, характеризується збільшеною силою струму та пропускною здатністю;

  • додаткові можливості. Багато користувачів обирають USB hub з швидкою зарядкою, який зможе забезпечити роботу енергоємного обладнання. Крім того, у конструкцію можуть бути включені гнізда під HDMI, SD card, Micro SD та ін.

Висновок


Перед тим, як обрати USB хаб, користувачеві необхідно зрозуміти свої потреби, тобто визначитися з тим, скільки пристроїв буде підключатися до концентратора, і які потреби в енергії. Залежно від цього підбирається модель активна або пасивна з необхідною кількістю та типом портів.