Один із необхідних інструментів, які повинні бути у кожного розумного господаря, - це лазерний дальномер для дому. Це пристрій для вимірювання параметрів електричної мережі та діагностики її роботи, який допомагає підтримувати проводку в нормальному стані та, таким чином, мінімізувати ризики виникнення аварій.

Серед інших видів сучасних вимірювальних приладів (оптичні, ультразвукові) вибір лазерного дальноміра максимально обґрунтований, оскільки він відрізняється найвищою точністю, стабільністю та надійністю. Порівняно з традиційною рулеткою він також має безліч переваг, які проявляються у високій швидкості проведення вимірювань, виключенні впливу людського фактора, оскільки участь користувача в процесі мінімальна.

Принцип роботи лазерного дальноміра-рулетки

Щоб розуміти, який дальномер краще купити для конкретної мети, варто розібратися в тому, як він функціонує. Залежно від пристрою і принципу роботи виділяють 2 види:

  1. Пасивні. Складаються з фотоприймача, лазера та спеціального маяка, який необхідний для вимірювання великих відстаней (від сотень метрів до кілометрів). Таке обладнання не призначене для побутового застосування і використовується на промислових масштабах у геолого-розвідувальних проектах, геодезії.
  2. Активні. Портативні, компактні прилади, призначені для вимірювання відстаней від 10 до 300 м, в залежності від можливостей моделі. Вибір активного лазерного дальноміра у більшості випадків виправданий, оскільки він характеризується високою точністю.

Принцип його дії базується на явищі фазового зсуву в часі. У його конструкцію входить випромінювач лазера, фотоприймач та електронний мікропроцесор. При натисканні користувачем кнопки з випромінювача виходить промінь. Відбившись від точки вимірювання, він повертається в фотоприймач. Мікропроцесор аналізує час, який на це знадобився і обчислює відстань з точністю до міліметрів.

Де використовуються лазерні вимірювачі відстані

Споживачі віддають перевагу вибору лазерного дальноміра через зручність експлуатації, оптимальну відстань і мінімальну похибку. Сфера його застосування в побуті, будівництві, виробництві максимально широка:

  • будівництво різних об'єктів. Включає не тільки будівництво споруд, але і зовнішнє оздоблення фасадів, внутрішні ремонтні роботи. Цим приладом зручно вимірювати віконні та дверні проїми, стіни, нахили, розраховуючи необхідність у будівельних матеріалах;
  • виконання земельних робіт із розрахунком довжини, глибини, діаметра траншей, рвів, колодязів, септиків;
  • благоустрій територій, оформлення ландшафтного дизайну. Перед вибором лазерного дальноміра, важливо переконатися, що він може вимірювати відстань від 100 метрів;
  • комунальна сфера. Прилад застосовується під час організації та прокладання інженерних систем водопостачання, опалення, вентиляції, каналізації тощо;
  • виробництво та складання меблів. Точність вимірювань дозволяє докладно виміряти розміри для підгонки дрібних деталей, фурнітури;
  • створення дизайнів інтер'єрів.

Що потрібно враховувати при виборі лазерного дальноміра

Оскільки вибирати лазерний дальномір рулетку потрібно для виконання різних завдань, важливо розуміти їхню специфіку. Для робіт всередині приміщень, де відстані часто не перевищують декількох десятків метрів, необхідний прилад з відстанню не більше 70-80 метрів. Якщо потрібно збирати меблі або встановлювати побутову техніку, предмети інтер'єру, відстань не має вирішального значення, досить показника в 10 метрів.

Виконання зовнішніх будівельних, ландшафтних, земельних робіт передбачає експлуатацію на відкритому просторі. Для цього необхідні пристрої з максимальними показниками відстані 100-300 метрів. Окремі моделі можуть вимірювати на відстані до 0,5 км.

Визначаючись, який дальномір вибрати, крім відстані потрібно звернути увагу на наступні критерії:

  1. Точність. Цей параметр особливо важливий при вимірюванні дрібних елементів і деталей. У найточніших приладах похибка може складати не більше 1,5 мм. Чим більша відстань, тим менш точно пристрій. При вимірюванні відстаней в кілька сотень метрів похибка може сягати 1 см і більше.
  2. Розмір приладу. Зручні в застосуванні компактні пристрої, які можна помістити в кишеню або тримати в долоні.
  3. Захист від впливу зовнішніх факторів. Один із важливих аспектів того, як вибрати лазерний дальномір-рулетку - це міцність корпусу, який буде експлуатуватися в умовах будівництва, ремонтів, виробництва. Зазвичай він виготовляється з ударостійкого пластику. Також варто звернути увагу на водонепроникність корпусу, що забезпечує можливість застосування в різних погодних умовах.
  4. Тип джерела живлення. Прилад повинен бути автономний і не залежний від електромережі. Для цього він може бути оснащений вбудованим акумулятором або змінними батарейками.
  5. Наявність дисплея. На ньому відображається вся інформація про проведені вимірювання та обчислення. Вибираючи в лазерному дальномірі який краще екран, звертають увагу на розмір і кількість пікселів. Це визначає чіткість і зручність читання цифр і символів. Не менш важлива яскрава підсвітка.
  6. Функціонал. Наприклад, дальномір Xiaomi комплектується 2-ма рівнями для визначення відхилень площин по вертикалі і горизонталі. Сучасні моделі мають розширений набір функцій, які роблять його експлуатацію більш комфортною та ефективною.
  7. Вартість. На рішення, який лазерний дальномір вибрати, впливає не тільки набір функцій, технічні характеристики, але і бренд виробника. Щоб не переплатити, важливо знайти оптимальну за співвідношенням можливостей і вартості модель.

Для чого потрібні додаткові функції

Набір додаткових опцій, передбачених приладом, визначається в залежності від області застосування та конкретних цілей. Той же водяний рівень є невід'ємним інструментом в будівельних роботах будь-якого масштабу. Крім того, пристрої можуть бути оснащені іншими корисними та зручними функціями:

  • можливість проведення обчислень. Дизайнеру, архітектору або будівельнику варто вибрати лазерний дальномер, який не лише вимірює відстані, але й може додатково розрахувати площу, об'єм і т.д.;
  • обсяг пам'яті. Зручно, якщо є можливість переглянути інформацію про останні вимірювання, не фіксуючи їх на окремих носіях;
  • підтримка Wi-Fi або Bluetooth. Необхідна для можливості інтеграції з комп'ютером або будь-яким гаджетом з метою передачі інформації;
  • наявність штатива. Невелика підставка дозволяє закріпити корпус пристрою в одному положенні для стабілізації та підвищення точності;
  • автоматичне вимикання. Активується, якщо прилад не використовується протягом певного проміжку часу. Дозволяє суттєво заощадити заряд акумулятора або батареї.

Висновки

Якщо врахувати всі перелічені вище критерії, можна розробити алгоритм того, як вибрати лазерний дальномір правильно. Прежде всього необхідно виходити з потреб, цілей і умов його майбутнього застосування. Залежно від цього підбираються основні параметри: відстань і точність вимірювань. Потім варто розглянути додатковий функціонал і те, наскільки він буде вигідний та корисний для користувача.