Генератор – необхідний атрибут комфортного життя у 2022 році. Його використовують як для забезпечення енергією житлових будинків, так і для живлення електроніки в бізнес-об'єктах.

Доступна ціна та простота експлуатації роблять генератори оптимальним рішенням в умовах планових та аварійних відключень світла. Побутові моделі, які переважно використовують в будинках, у невеликих магазинах та кафе, мають компактні габарити, прийнятну витрату палива та пропонують значну автономність за рахунок містких резервуарів.

При купівлі першого пристрою українці можуть відчувати труднощі з тим, щоб визначити модель, яка найбільше підходить. Але вибрати бензиновий або дизельний генератор легко, спираючись на сценарії його використання та особливості споживачів енергії, що підключаються.

Які бувають генератори

Паливні моделі резервного електроживлення поділяються на бензинові та дизельні. Перші компактні, економічні та невибагливі в обслуговуванні. Генератори на дизелі завжди габаритніші, їх необхідно частіше обслуговувати, проте їх ресурс значно вищий, ніж у бензинових аналогів. Деякі виробники в асортименті мають ще й газові варіації, але вони не особливо популярні в Україні.

Крім цього, всі генератори поділяються на однофазні та трифазні. Перші підійдуть для побутових потреб, а другі залучають при підключенні значної кількості електроприладів. Водночас трифазні генератори вимагають рівномірного розподілу споживання на кожну фазу, тому їм доведеться приділяти більше уваги при використанні.

Альтернативні джерела енергії також різняться за потужністю:

  • мінімальна потужність до 3 кВт підійде для короткочасних потреб. Такі конфігурації ідеальні для підключення невимогливої техніки, наприклад, зарядки смартфона, освітлення, живлення побутових приладів;
  • середня потужність до 5 кВт доречна для підключення невеликих магазинів або кафе, подачі енергії до приватного будинку, живлення будівельних інструментів;
  • висока потужність до 10 кВт знадобиться для забезпечення енергією кількох користувачів, наприклад, магазинів, офісів або кількох сімей;
  • понад 10 кВт споживають вже у промислових масштабах, такі моделі відрізняються підвищеною надійністю, широким діапазоном робочих температур та значним споживанням енергії.

На що звернути увагу при виборі генератора

Для роботи пристрою поблизу житлових приміщень дуже важливим є рівень шуму. Побутові моделі виробляють до 70 дБ, що навряд чи заважатиме комфортному життю. А найпотужніші конфігурації створюють більше шуму і вихлопних газів, тому їх встановлюють на відстані від місць скупчення людей. Чим вище буде потужність, що видається, тим більше знадобиться палива.

Щоб використати свою покупку з максимальним зиском, важливо прорахувати оптимальну потужність. На електроприладах вказана потужність, що споживається. Підсумовуючи всі прилади, що потребують живлення, можна буде обчислити цей параметр. Але фахівці рекомендують залишати запас на 20-30%, щоб за необхідності підключати нову техніку та не змушувати генератор працювати на межі своїх можливостей.

Тип запуску генератора

Існує 3 варіанти активації пристрою:

  • ручний – поворотом ключа чи кнопкою;
  • дистанційний – за допомогою брелока, який активує генератор;
  • автоматичний – генератор запускається при вимкненні інших джерел енергії.

Можливості активації впливають на вартість виробу, проте, якщо побутова техніка вимагає безперебійної подачі енергії, варто розглядати варіанти з підтримкою автоматичного запуску.

Робота у нестандартних умовах

Деякі модифікації генераторів розраховані на роботу на вулиці, наприклад, на будівельному майданчику чи поруч із магазином. Вони мають надійніший захист від впливу опадів і не втрачають працездатності при значному зниженні або підвищенні температури.

Проте є моделі, більш вимогливі до умов експлуатації. Вони потребують захисту від екстремальних температур та впливу вологи, тому їх або встановлюють у приміщеннях та обладнують витяжками, або створюють для них навіс, щоб захистити від негоди.

Економічність

Як у дизельних, так і у бензинових конфігураціях існують більш енергоефективні моделі. Вони коштують дорожче за свої марнотратні аналоги, але при активному використанні швидше окупаються.

Найчастіше що вища витрата палива, то більшу потужність видає генератор. Важливо врахувати, що для коректної роботи пристрою його потрібно навантажувати на 30-70% від допустимої потужності.

Переваги наявності AVR

Ця технологія передбачена у верхньому та середньому ціновому сегменті генераторів. Вона дозволяє регулювати напругу в заданому діапазоні, щоб запобігати перепадам і тим самим вберегти техніку від поломок.

Ці моделі найкраще показують себе під час живлення комп'ютерної техніки – вони мінімізують ризики поломки ПК та допомагають безпечно працювати з даними навіть за раптових відключень електроенергії.

Охолодження двигуна генератора

За тривалої та активної роботи двигуна пристрою необхідне охолодження. Сьогодні представлено два варіанти впливу на двигун: водяне або повітряне охолодження. Водяне більш ефективне, однак, вимагає до себе більше уваги та регулярного обслуговування. Повітряне охолодження значно здешевлює сам генератор, але у питаннях ефективності програє водяній системі.

Різновиди альтернаторів

Цей пристрій – перетворювач усередині генератора, який перетворює механічну енергію на електрику. Синхронні конфігурації забезпечують більш високоякісний струм, проте вимагають ефективного охолодження. Асинхронні краще захищені від пилу та бруду та значно здешевлюють генератор. Вони так само невибагливі до регулярної заміни щіток, як і синхронні, але якість струму у них нижча.

Особливості інверторних генераторів

Ці пристрої призначені для безпечного живлення найвибагливіших до якості струму приладів. Вони роблять значно менше шуму, ніж традиційні аналоги, і працюють у рази довше за рахунок збільшеного ресурсу інверторного двигуна. Саме ці модифікації можна встановлювати в житлових приміщеннях, головне, вивести вихлопні гази у вікно, витяжку або ліфтову шахту багатоквартирного будинку.

Головною особливістю цих моделей називають правильну синусоїду струму, що важливо для таких точних електроприладів як комп'ютери, медичне обладнання, котли та інше. Їх можна підключати тільки до генераторів, здатних видавати ідеальну синусоїду струму, інакше прилади можуть зламатися.

Висновки про вибір генератора

Для різних завдань та типів навантаження передбачені конкретні моделі пристроїв, що повністю покривають потреби покупця. Вибір генераторів за характеристиками, функціями, можливостями та вартістю досить великий, щоб кожен охочий зміг організувати свій побут в умовах відключення світла з максимальним комфортом. За необхідності звертайтеся до наших консультантів, вони допоможуть підібрати генератор під ваші завдання та бюджет.