У процесі облаштування дитячої кімнати неминуче виникає питання, як вибрати нічник. Адже цей елемент є невіддільною складовою особистого простору малюка. По-перше, він допомагає створити атмосферу затишку і спокою. По-друге, сприяє тому, щоб малюк не боявся темряви. По-третє, забезпечує для батьків можливість контролювати сон дитини. Для старших дітей приліжковий світильник забезпечує можливість орієнтуватися в просторі вночі, якщо потрібно, наприклад, попити води.

Яке світло нічника підходить для дітей

Перш ніж купити нічник, необхідно переконатися в тому, що він відповідає основним вимогам комфорту, ключовою з яких є світло. Обираючи, якого кольору має бути нічник і його освітлення, варто спиратися на 3 критерії:

  1. Яскравість. Важливо, щоб світло було приглушеним, що дасть змогу створити природне відчуття спокою і налаштуватися на здоровий сон.
  2. Кольорова гама. Оптимальний варіант освітлення – всі відтінки блакитного, синього, світло-жовті та спокійні пастельні кольори. Така палітра не подразнює сітківку ока і не збуджує нервову систему. Неприпустимою є насичена червона, помаранчева кольорова гамма, яка створює неусвідомлений тривожний стан. Визначаючись, який нічник кращий, варто звернути увагу на пристрої з опцією налаштування освітлення. Наприклад, Gosund LB3 забезпечує можливість регулювання в режимі RGB, тобто поєднання основних відтінків спектра (червоного, зеленого і синього) в будь-яких співвідношеннях.
  3. Спрямованість. Лампа не повинна створювати щільний, спрямований пучок світла. Рівномірно розсіяне освітлення дасть змогу створити найбільш сприятливу атмосферу для сну.

Як вибрати нічник за способом кріплення

Цей критерій не менш важливий, тому, що правильно вибрати нічник необхідно і з точки зору безпеки для дитини. На ринку представлені світильники таких типів:

  • настінні, виконані у вигляді фігурок тварин або казкових героїв. Важливо, щоб їхнє кріплення було максимально надійним. Загалом цей варіант підходить для дитячої кімнати, оскільки малюкові буде складно дотягнутися до лампи;
  • настільні. Найпростіші в установці світильники, які виготовляються у вигляді іграшок з текстилю або силікону. У цьому випадку найкращий нічник для дитини – той, що працює на батарейках без дротів, у яких допитливий малюк може заплутатися;
  • на прищіпці. Це компактні пристрої, які кріпляться на спинку ліжечка. Найбільше підходять для новонароджених. Доволі часто оснащуються функцією програвання колискових мелодій.

Як вибрати нічник проєктор для дитини

У широкому розмаїтті моделей батьки часто не знають, який нічник проєктор вибрати для дитини, і на що звернути увагу. Основні аспекти:

  1. Вид проєктованого зображення: зірки й галактики, геометричні фігури й абстракції, морські хвилі й плаваючі рибки та ін. Найбільшою популярністю користується нічник зоряне небо, проте орієнтуватися потрібно на вподобання малюка.
  2. Тип лампи. Найкраще для проєктора підійде енергоощадна світлодіодна. Крім того, вона не нагрівається, тому під час її експлуатації відсутній ризик отримання опіку.
  3. Функціонал. Розбираючись, який нічник проєктор кращий, варто звернути увагу на можливості. Сучасні пристрої оснащуються дистанційним або сенсорним управлінням, таймером, функціями регулювання інтенсивності освітлення, кольорової гами, режимів відображення проєкції.

Чи потрібен нічник для новонароджених, і як правильно вибрати

Неяскравий світильник створить у малюка відчуття спокою з перших днів життя. Для батьків це зручний варіант освітлення дитячої кімнати або зони ліжечка в спільній спальні під час нічного годування або зміни підгузків.

Щоб нічне освітлення для новонародженого не створювало дискомфорт, воно повинно бути приглушеним і спрямованим у бік від дитини або розсіяним. Найчастіше такі світильники доповнюються карусельками з фігурками тварин, що обертаються, а також можливістю програвати спокійні мелодії для заколисування немовляти.

У цьому віці його зір не варто перевантажувати складними проєкціями, краще вибрати варіант з однотонним пастельним кольором і можливістю регулювання яскравості освітлення.

Висновки

Розглядаючи варіанти, який краще купити нічник у дитячу кімнату, важливо виходити з індивідуальних потреб дитини, її віку, інтересів і побажань. Немовлятам не важлива форма і функціонал світильника. Головне, щоб його світло давало відчуття комфорту і захищеності. Старшим дітям сподобаються лампи у формі звірів або улюблених казкових персонажів. Проєктори, що формують рухомі зображення на стелі та стінах, цікаві як дошкільнятам, так і підліткам.