Власник практично кожного бізнесу, пов'язаного з реалізацією, зберіганням власної продукції, оптовою, роздрібною торгівлею, вирішує дилему: який сканер штрих кодів вибрати для автоматизації робочих завдань. Це обладнання призначене для розпізнавання і зчитування інформації, закладеної в кодування штрих-коду, і передавання її в базу даних комп'ютера або POS-терміналу.

Сучасні сканери штрих коду дають змогу суттєво економити час на облік товарів у магазинах, на складах, швидко оформляти торговельні операції, проводити інвентаризації. Головне розуміти, як вибрати сканер штрих кодів правильно з урахуванням потреб та особливостей функціонування конкретної організації.

Як вибрати сканер штрих кодів за брендом

Насамперед варто акцентувати увагу на виробнику. Відомі бренди, що добре зарекомендували себе, піклуються про свою репутацію, тому пропонують якісний продукт із заводською гарантією. Серед найбільш популярних:

  • Honeywell;
  • Zebra;
  • Datalogic;
  • Sunlux;
  • ASAP та інші.

Однак вибираючи, який сканер штрих кодів краще, не варто забувати про ціну. Моделі популярних розкручених брендів часто коштують дорого, тому має сенс звернути увагу на бюджетні аналоги, які не поступаються за технічними характеристиками. Наприклад, Netum C750 від китайського виробника – бездротова модель, що зчитує 1D і 2D-коди з високою швидкістю при тривалому періоді автономної роботи.

Як вибрати сканер штрих коду для складу

Щоб підібрати ефективний і зручний сканер для роботи на складі, необхідно звернути увагу на такі критерії:

  1. Мобільність. Оптимальний варіант – пристрої ручного типу.
  2. Міцність і надійність. Корпус обладнання повинен зберігати цілісність при падінні на підлогу, герметичність під дією пилу, як лазерний сканер штрих-кодів MS 3100‌ зі спеціального ABS-пластику.
  3. Дальність дії. Рекомендується, щоб цей показник становив хоча б 30-40 см, щоб зчитувальний пристрій не потрібно було підносити близько до товару. Зручний варіант – вибрати лазерний зчитувач штрихкодів, що діє на відстані 1 м. Він позначається маркуванням LR.
  4. Швидкість сканування. Робота на складі передбачає взаємодію з великими обсягами продукції, тому швидкість роботи має бути якомога вищою.

Як вибрати сканер штрих коду для магазину

Модель і вид підбирається залежно від масштабу і прохідності. Для магазинів з невеликим потоком покупців оптимально підійде дротовий сканер штрих-кодів X760‌ зі швидкістю 300 скан/сек. У великих супермаркетах частіше застосовуються вбудовані моделі зі швидкістю від 1000 скан/сек, що дозволяють швидко обслуговувати довгі черги.

Крім того, вибір сканера штрих кодів має ґрунтуватися на таких критеріях:

  • формат маркування (1D лінійне або 2D двовимірне);
  • якість збірки, стійкість до механічного впливу;
  • максимальна відстань і кут сканування;
  • можливість роботи з нечіткими, неконтрастними зображеннями.

Одне з головних запитань: обрати дротовий сканер чи бездротовий

Пристрої обох типів можуть не відрізнятися за функціоналом і технічними характеристиками. Різниця лише в тому, що дротові підключаються до POS-терміналу або комп'ютера шнуром, а бездротові передають інформацію через Bluetooth, Wi-Fi або радіосигнал. Радіус їхньої дії може досягати 10 м.

Зазвичай вибір бездротового сканера для складу або торговельної точки виправданий у разі, коли проводити приймання товару, інвентаризацію необхідно з переміщенням по залу або складським площам. У цьому разі дротове обладнання незручне в застосуванні, а бездротове забезпечує свободу дій.

Але важливо враховувати, що бездротові моделі мають обмежену ємність акумулятора і час автономної роботи. Їх необхідно періодично заряджати. Якщо в магазині або супермаркеті постійний потік клієнтів, необхідно бути впевненим у тому, що батарея не розрядиться протягом робочого дня.

Як вибрати лазерний сканер штрих кодів

Щоб правильно сканер штрих кодів вибрати, необхідно звернути увагу на ще одну характеристику – технологію роботи. За цим критерієм виділяють:

  • лазерні. Призначені для роботи з одновимірними зображеннями (1D). Їх варто купити в разі, якщо магазин працює тільки зі звичайними штрих-кодами, що складаються з ліній. Крім того, лазерні моделі доступніші за вартістю;
  • лазерно-оптичні. Зчитують не тільки одно-, а й двовимірні зображення (2D): QR-коди, DataMatrix, PDF 417. Розпізнають нечіткі, погано надруковані символи, сканують з екранів гаджетів. Такі пристрої коштують дорожче, проте окуповуються завдяки розширеному функціоналу.

Підсумки

Визначаючись, який сканер штрих коду вибрати, необхідно виходити з умов його майбутньої експлуатації. Залежно від масштабів, специфіки виконання робочих завдань, прохідності та ступеня завантаженості торговельного або складського підприємства підбирають зчитувальний пристрій, що оптимально підходить за характеристиками. Крім того, важливо враховувати вартість обладнання, щоб не переплатити за високофункціональну модель, можливості якої не будуть задіяні під час експлуатації.