У сучасному житті, де кількість необхідних гаджетів зростає в геометричній прогресії, док-станції стають незамінними, максимально зручними в експлуатації девайсами. Якщо розібратися, як вибрати док-станцію правильно, можна забути про проблему зарядки смартфонів, навушників, планшетів і т.д.

Що таке док-станція?


 

Фактично це багатофункціональний пристрій, який може бути оснащений кількома роз'ємами, як USB-хаби, або майданчиками з індукційними котушками. Воно призначене для підключення різних гаджетів чи комп'ютерної техніки з метою здійснення швидкої та зручної зарядки. Один такий девайс замінює собою масу не завжди зручних в експлуатації пристроїв: дротів, перехідників, подовжувачів, розгалужувачів та блочків.

Які бувають док-станції?


 

Розбираючись, що таке станція док, важливо розуміти, що вона може підтримувати різні режими та технології зарядки. Залежно від цього розрізняють моделі:

 1. Дротові. Для підключення гаджетів є USB-порти, також можуть бути передбачені роз'єми для кабелю HDMI, слоти для SD-карт.

 2. Бездротові. Реалізують порівняно нову технологію заряджання через корпус телефону без використання портів та роз'ємів. Для цього в них вбудовується індукційна котушка, що генерує ЕМ-поле. Важливо, щоб гаджет підтримував цю технологію.

Для чого потрібна док-станція для телефону?


 

Сучасні найкращі док станції, що функціонують за бездротовим принципом, дозволяють заряджати смартфон швидко та зручно. Для цього не потрібні шнури, які постійно плутаються, та блоки живлення, які займають розетки. Достатньо встановити або покласти телефон на спеціальну підставку, щоб розпочати зарядку. Не менш зручною є ця технологія для смарт-годинників, планшетів, бездротових навушників тощо.

Огляд док-станцій


 

Виробники випускають пристрої з різним функціоналом та можливостями. Щоб розібратися, яка док-станція краща, ми наведемо невеликий огляд найбільш популярних моделей цього року.

Бездротовий зарядний пристрій, док-станція Justlink Z5A


 

Є складною панеллю, на якій передбачено окреме місце для встановлення смартфона (похила підставка) і для розміщення смарт-годинника (з магнітним кріпленням). В цілому док станція Justlink підтримує можливість одночасного заряду 3-х гаджетів.

Роблячи огляд док станції, важливо відзначити одну з ключових переваг - універсальність, тобто можливість інтеграції з продуктами, що працюють на базі iOS та Android.

Бездротовий зарядний пристрій, док-станція для Chanhook A32


 

Спеціалізована док станція Apple, яка заряджає 3 гаджети завдяки продуманій конструкції. Вона складається зі зручної підставки для телефону та 2-х майданчиків з магнітною фіксацією, одна з яких адаптована під Apple Watch.

Багато користувачів відзначають, що це найкраща док-станція для iPhone, що характеризується рядом переваг:

 • компактні розміри та складна конструкція, завдяки чому док станція для Chanhook може поміститися навіть у кишені;

 • відмінні показники потужності;

 • підтримка технології швидкого заряджання PD 3.0.

Бездротовий зарядний пристрій, док-станція Gelbert WD14


 

Високотехнологічна док станція 4 в 1 здатна взаємодіяти з різними моделями як на Android, так і на iOS. Завдяки високій потужності (30 Вт) здатна надавати джерело живлення одночасно для 4-х гаджетів. Підтримує найсучасніші режими швидкого заряджання QS 3.0 і PD 3.0.

Додатковий функціонал, який передбачає док станція Gelbert WD14:

 • LED-підсвічування;

 • вбудований екран для годинника;

 • дві регульовані по висоті підставки.

Бездротовий зарядний пристрій, док-станція Baseus Swan


 

Входить до ТОП док станцій для Apple та Android завдяки надійності, безвідмовності в роботі, ретельно продуманій конструкції з компактним розміщенням гаджетів. Підключається до електромережі через Type-C.

Для розміщення одночасно декількох гаджетів док-станція Baseus 3 в 1 оснащена надійними магнітними кріпленнями. Потужності та сили струму моделі достатньо для максимально швидкого заповнення заряду одночасно 3-х акумуляторів.

Як вибрати док-станцію?


 

Щоб отримати дійсно функціональний та ефективний пристрій для заряджання док станції вибір необхідно ґрунтуватися на наступних критеріях:

 1. Габарити пристрою та можливість розміщення на робочому столі або в салоні авто.

 2. Підтримувані технології заряджання.

 3. Технічні характеристики (потужність, вхідна та вихідна напруга).

 4. Наявність підсвічування.

Перевагу завжди варто віддавати перевіреним брендам з хорошими відгуками в мережі.