В умовах, коли ймовірність тривалих відключень електропостачання висока, багато активних користувачів Інтернету цікавить питання, як підключити Wi-Fi без світла. Мережа, яку надає мобільний оператор, далеко не завжди відповідає потребам користувачів, оскільки кількість гігабайт може бути обмежено тарифом, а швидкість недостатня.

Проте сучасні технології дозволяють знайти рішення в цій складній ситуації, оскільки повербанки можуть живити домашній роутер, забезпечуючи безперебійну роботу Інтернету для користувача.

Що потрібно для того, щоб роутер працював, коли вимкнули світло

До виникнення форс-мажорної ситуації варто підготуватися наперед. Для цього необхідно з'ясувати, як живити роутер від повербанка та як створити умови для його безперебійної роботи. З цією метою потрібно:

  1. Зв'язатися зі своїм провайдером. Подзвонивши на гарячу лінію, потрібно з'ясувати, чи захищена його система від відключень електропостачання. Якщо кабелі підключені до акумулятора або спеціальних ліній, які завжди підтримуються в робочому стані, то Інтернет буде доступний у неперервному режимі. Якщо ж подача припиняється на час відсутності електропостачання, можливо, варто укласти договір з іншим, більш відповідальним провайдером.
  2. Уточнити технічні характеристики свого маршрутизатора. Відповідність рівня напруги на обох пристроях дозволить підключити роутер від повербанка без проблем. Цей параметр зазвичай вказується на нижній частині корпусу. Більшість сучасних моделей працюють з напругою 9 або 12 В, рідше 5 В. 

Як живити роутер від повербанка?

Для вирішення цієї задачі краще придбати повербанк для роутера, технічні параметри якого відповідають наявному маршрутизатору. У характеристиках пристрою, описаних у інструкції, повинно бути зазначено: Output 9V/2A, 12V/1,5A. Це означає, що він може генерувати струм до 12 В. 

Крім того, потрібно підібрати відповідний кабель, оскільки підключити повербанк до роутера можна лише провідним способом. Для цього підійде стандартний шнур USB – DC. Порядок дій:

  • підключення кабелю одним кінцем до маршрутизатора, іншим – до PowerBank;
  • очікування, поки система налаштується і почне функціонувати;
  • перевірка наявності мережі Wi-Fi за допомогою підключення до неї ноутбука або іншого гаджета.

Інтернет повинен працювати звичною швидкістю і безперебійно, що дозволить ефективно виконувати робочі завдання в умовах відключення світла.

У ряді випадків може виникнути проблема з тим, як підключити роутер до повербанка, якщо у останнього недостатній рівень генерованої напруги. Наприклад, маршрутизатор працює з 12 В, а PowerBank з 5 В. Рішенням може бути придбання додаткового обладнання, яке змінює напругу.

Це може бути або перетворювач USB Step UP, або спеціальний кабель з тригерами. Такі шнури випускаються в різноманітті моделей від звичайних до оснащених дисплеями і перемикачами 9-12 V. Ці пристрої інтегруються в ланцюг і підвищують напругу до необхідного рівня.

Який повербанк підходить для роутера?

Щоб живити роутер від повербанка та забезпечити його тривалу невідмовну роботу, важливо звернути увагу не тільки на параметр напруги, але і на кілька інших аспектів.

  1. Розмір обладнання. Сучасні моделі зазвичай максимально компактні, тому зручно розміщуються на робочому столі навіть в умовах обмеженого простору.
  2. Надійність. Забезпечується відмінною якістю збірки та міцним корпусом, який захищає електроніку від механічних пошкоджень.
  3. Ємність акумулятора. Ключовий параметр, який визначає час роботи роутера від повербанка в умовах відсутності електропостачання. Варто вибирати модель ємністю від 8000 мАч, вони забезпечать у середньому 6-8 годин подачі Інтернету. На ринку представлені моделі на 10-20 тис. мАч, які подовжать час автономної функціонування, але будуть коштувати дорожче.
  4. Наявність індикації. Зручно, якщо на корпусі обладнання є світлодіод, який сигналізує про те, що рівень заряду критично низький. У ряді моделей передбачено 4 лампочки, які запалюються по черзі, коли заряд зменшується на кожні 25%.
  5. Час підзарядки. Щоб вайфай без світла був завжди доступний, важливо, щоб PowerBank відновлював заряд максимально швидко. Деяким пристроям для цього потрібно 5-6 годин, іншим – не більше 1 години.
  6. Обладнання додатковими роз'ємами. Якщо паралельно з виконанням основного завдання обладнання зможе зарядити смартфон, це максимально зручно.

Якщо PowerBank підбирається відповідно до вищезазначених критеріїв, він зможе забезпечити безперебійний інтернет на тривалий проміжок часу.