У веденні сучасного бізнесу принтер чеків – це незамінний пристрій, який забезпечує автоматизацію процесів обліку та ведення бухгалтерії, документального оформлення торгових операцій. Такий апарат є практично на кожному торговому та виробничому підприємстві, складі, у логістичній компанії, закладі громадського харчування тощо.

На ринку техніка для бізнесу представлена в широкому розмаїтті моделей, які різняться за типом, технічними показниками, функціоналом. Щоб правильно підібрати варіант під свої потреби, необхідно розуміти, у чому відмінності та переваги кожної категорії.

Види чекових принтерів

Залежно від принципу роботи розрізняють такі види чекових принтерів:

 1. Матричні. Для роботи їм необхідна фарбуюча стрічка, яка залишає відбитки на папері під впливом тонкої голки. Це дещо застарілий чековий принтер, який працює повільно, видає шум під час друку. Крім того, потребує постійної заміни розхідників. Головна перевага – доступність за ціною.
 2. Струменеві. Працюють швидко з високою чіткістю та якістю друку. У той же час дорого обходяться в обслуговуванні, оскільки потрібна заміна картриджів із фарбою. Вартість апарату також висока.
 3. Термопринтери. Це чековий принтер, принцип роботи якого заснований на застосуванні спеціального термопаперу, чутливого до температурного впливу. Нагріта голівка друкується по ній, залишаючи чорний слід. Пристрої відрізняються високою якістю друку, швидкістю та безшумністю. Наприклад, чековий принтер Xprinter XP-S200M друкує 200 мм/с. Апарати представлені в середній ціновій категорії, тому є оптимальним варіантом для встановлення в офісі, торговому залі чи складі.

Як вибрати принтер чеків?

Визначившись, принтер чеків який краще на вигляд, варто звернути увагу на інші характеристики конкретної моделі:

 • габарити. Необхідно співвідносити розмір корпусу з площею, де його планується розмістити;
 • міцність та надійність. Важливо, щоб крихкі внутрішні елементи були захищені від механічних пошкоджень під час удару або падіння. Тому корпус має бути ударостійким;
 • продуктивність. Необхідна швидкість друку повинна розраховуватись залежно від прохідності торгової точки або завантаженості складу;
 • спосіб підключення. Можна чековий принтер вибрати дротовий, що під'єднується через кабель, або бездротовий, який працює через мережу Wi-Fi. Перший варіант не такий комфортний в експлуатації, при цьому другий коштує дорожче.

Як налаштувати чековий принтер?

Сучасні апарати підключаються до ПК або ноутбука для взаємного обміну інформацією та спрощення ведення обліку на підприємстві. Можлива реалізація наступних варіантів: провідний через порти LAN, RS232 або USB та бездротовий через Wi-Fi. У першому випадку найпоширенішою технологією є під'єднання за допомогою роз'єму USB і відповідного кабелю стандарту USB-A або B, оскільки підключити принтер чеків цим способом найпростіше. Шнур підбирається під конкретну модель індивідуально.

Послідовність дій з налаштування:

 1. З'єднання комп'ютера та друкованого пристрою кабелем, який вставляється у відповідні роз'єми.
 2. Завантаження ПК та апарату для друку.
 3. Встановлення драйвера на комп'ютері. У більшості випадків вона починається автоматично, достатньо дотримуватися інструкцій, що відображаються на екрані.
 4. Встановлення вручну. Якщо попередній пункт інструкції, як налаштувати чековий принтер, не виконується автоматично, необхідно зайти в розділ «Пристрої та принтери» на «Панелі управління». Тут вибирається пункт «Додати пристрій», що ініціює початок встановлення драйвера на ПК.

Для підключення друкувального пристрою до планшета бездротовим способом також необхідно попередньо встановити драйвер. Він або надається на диску в комплекті покупки або скачується з інтернету. Для встановлення в меню апарата необхідно вибрати пункт «З'єднання WLAN», а в «Панелі управління» планшета «Мережеве оточення». Після завантаження драйвера пристрою будуть бачити один одного у мережі Wi-Fi автоматично.

Висновок

Розбираючись, який принтер чеків вибрати, необхідно розглядати всі аспекти від технічних характеристик до способу підключення. Оптимальним варіантом для підприємств та організацій різних сфер діяльності фахівці називають термопринтери, які доступні за ціною, недорогі в обслуговуванні, при цьому забезпечують високу продуктивність.

Вибираючи між провідною та бездротовою моделлю, необхідно відштовхуватися від умов роботи організації та зручності застосування. При цьому важливо враховувати, що бездротові пристрої коштуватимуть дорожче.