Кращі ігрові приставки у 2023 році


 

Будь-які сучасні гаджети та комп'ютерна техніка дозволяють грати у додатках чи спеціалізованих сайтах. Однак найбільш повні та глибокі емоції від геймінгу дають ігрові консолі та приставки, які адаптовані саме під цю функцію. Усі сучасні приставки можна умовно поділити на стаціонарні та портативні. Обидва типи користуються попитом, оскільки мають свої переваги та особливості експлуатації.

Стаціонарні забезпечують можливість геймінгу на великому екрані з високою чіткістю та деталізацією зображення. Вони комплектуються жорстким диском великого об'єму, що дозволяє грати максимально реалістично та ефектно. До них можна підключати геймпади‌, гарнітуру та безліч інших аксесуарів.

Основна перевага портативних моделей – автономність. Найбільш продуктивні та кращі портативні ігрові консолі забезпечують від 6 годин безперервного геймінгу. При цьому їх компактні розміри дозволяють брати їх із собою на прогулянку, похід, поїздку.

Рейтинг ігрових приставок у 2023 році


 

Щоб зрозуміти, які товари для геймерів найбільш комфортні в експлуатації та продуктивні, варто ознайомитися з рейтинг моделей, наведених нижче.

  1. Sony PlayStation 5. Стаціонарний ігровий пристрій зі світовим ім'ям та популярністю. Найширший спектр ігрових можливостей забезпечує 16 Гб оперативної пам'яті та твердотільний накопичувач (SSD) на 825 Гб. Крім того, ця найкраща ігрова приставка оснащена оптичним приводом для дисків. Поєднання тривимірного звуку з 4К картинкою забезпечує повне занурення у гру. Джойстики геймпада реагують на найменший дотик із високою точністю та швидкістю.
  2. Microsoft Xbox Series X 1TB. Прямий конкурент попередньої моделі із 8-ядерним процесором для максимально швидкого завантаження. Він також забезпечує реалізацію опції Quick Resume для перемикання між програмами за лічені секунди. Серед переваг, завдяки яким Xbox входить до рейтингу ігрових приставок: пам'ять на 1 Тб, мінімальний рівень шуму, оптичний привід для геймінгу з диска.
  1. Портативна приставка SUP для любителів ретро-ігор. Компактні розміри тут поєднуються з високою продуктивністю та роздільною здатністю екрану. Його діагональ становить 3 дюйми, що забезпечує досить чітку деталізацію. На згадку про пристрій завантажено 400 ігор, які були популярні в 90-х роках з появою Dandy. Вони будуть цікаві не лише дітям, а й дорослим. Це найкраща консоль по поєднанню технічних характеристик та ціни, оскільки купити її, на відміну від попередніх двох моделей, зможе кожен. При цьому функціоналом передбачена можливість підключення до великого екрану телевізора, а також гри вдвох із додатковим геймпадом.
  2. Anbernic RG35xx. Ще одна портативна модель, ціна якої є максимально демократичною. У цьому виконанні ігрові приставки в порівнянні з SUP мають розширені можливості. Серед них збільшена ємність літій-іонного акумулятора (2100 мАг) для 5-6 годин автономної роботи, екран 3,5 дюйми, наявність Wi-Fi модуля, оперативна пам'ять 512 Мб, 5 тисяч ігор. Додатково їх кількість можна збільшити розширенням пам'яті до 512 Гб за рахунок інтеграції флеш-карток SD або TF.

Яку приставку краще обрати для ігор?


 

Насамперед вибір має бути заснований на особистих уподобаннях та потребах. Комусь достатньо портативної консолі, хтось готовий витратитися на найкрутіші приставки від Sony чи Microsoft. Серед ключових критеріїв вибору можна перелічити:

  • розміри та дизайн. Враховуючи, що портативні моделі компактні у будь-якому випадку, цей аспект важливіший для стаціонарних. Важливо передбачити місце для розміщення у просторі будинку;
  • об'єм пам'яті. Чим більша оперативка, тим складніші і «важчі» ігри можна буде завантажувати. Об'єм вбудованої пам'яті має значення для можливості зберігання великої кількості програм та швидкого перемикання між ними. Крім того, високу швидкість завантаження забезпечує наявність SSD;
  • варіанти підключення. Всі сучасні та нові ігрові консолі повинні бути оснащені роз'ємами USB та HDMI для інтеграції із зовнішніми пристроями та гаджетами через кабель та модулями Wi-Fi, Bluetooth для передачі інформації дистанційно. Це дозволяє суттєво розширити функціонал пристрою;
  • асортимент ігор. Це також питання особистих переваг. Одні геймери уважно стежать за виходом новинок, інші воліють ретро-ігри, в які багато хто грав у дитинстві;
  • додаткові опції. До цього списку можна віднести можливість підключення другого геймпада до портативної консолі, розширення пам'яті, гра з дисків тощо.

Дотримуючись цих критеріїв та рейтингу можна вибрати найкращі приставки за співвідношенням ціна-якість.