Регулярні відключення електроенергії в Україні цієї зими нерідко пов'язані з відсутністю водопостачання та опалення. Обстріли інфраструктурних об'єктів на кілька годин чи навіть діб залишають українців без найважливіших комунікацій.

Без альтернативних джерел енергії та тепла в такій ситуації буде дуже непросто, тому головна рекомендація – встановити вдома генератор чи зарядну станцію, яка допоможе зберегти комфорт життя та перенести блекаут із мінімальними збитками.

Як розподілити енергію на всю необхідну техніку

Усі побутові електроприлади, які працюють на обігрів чи охолодження, споживають багато енергії. У разі відсутності централізованого опалення насамперед важливо заживити обігрівачі: котли, печі, конвектори.

Наступний пункт – холодильник. Сучасні моделі можуть підтримувати задану температуру протягом доби та більше, але, якщо є можливість, варто заживити його від генератора або інвертора, які відповідають його потребам за якістю струму. Для холодильників купують переважно пристрої, що генерують правильну синусоїду струму. Це дозволяє використовувати рефрижератор без ризику поломки через нестабільне живлення.

Для приватних будинків актуальним є і живлення обладнання для водопостачання: помп, водонагрівачів та іншого. Багато моделей, як і холодильники, вимогливі до джерела живлення, тому при виборі інвертора економити не рекомендують.

Водночас телевізори, освітлювальні прилади, гаджети на зарядці та дрібна побутова техніка «тягнуть» зовсім небагато. Чого не можна сказати про ПК: що потужніший системний блок, то більше енергії йому потрібно для роботи.

Найкращі пристрої для обігріву квартири

Щоб відсутність опалення не позначилася на здоров'ї та самопочутті, варто придивитися до сучасного електроустаткування для обігріву житла. Найбільш доступними та популярними рішеннями вважають тепловентилятори – невеликі обігрівачі, які розганяють потік гарячого повітря у радіусі 1-1,5 метра від себе. Вони споживають небагато електрики, але їх ефективність на відстані пропорційно зменшується.

Масляні обігрівачі ефективніші для підтримки температури в кімнаті, але вони в кілька разів дорожчі за тепловентилятори. Інфрачервоні моделі зарекомендували себе досить позитивно – вони можуть працювати у кількох режимах нагріву, добре підтримують температуру у приміщенні, споживають мало енергії. Водночас більшість таких обігрівачів досить громіздкі та потребують простору для встановлення. Хоча вже існують компактніші моделі, яким точно знайдеться місце в найменшій кімнатці.

У кухнях та їдальнях температура найчастіше вища, ніж у житлових кімнатах. Чим довше працює плита або духова шафа, тим затишніше буде біля них. Якщо плита ще й газова, то обігрів житла стає й фінансово доступнішим, але при цьому збільшуються ризики виникнення пожеж.

Проміжок між стіною та батареєю опалення варто закласти шаром фольги з поролоном: матеріал екрануватиме тепло та повертатиме його в приміщення.

Варіанти обігріву приватного будинку

У багатоквартирних будинках встановлювати генератор проблематично і небезпечно, тоді як у власному дворі цей пристрій незамінний. Вибираючи дизельний чи бензиновий генератор, можна забезпечити себе достатнім запасом енергії за мінімальних витрат.

В окремих будівлях з якісною системою вентиляції можна також скористатися каміном, буржуйкою або дров'яною піччю. Звісно, вартість дров досить висока, але й ефективність такого обігріву дачі чи будинку теж буде на максимальному рівні.

Сучасні системи обігріву приватних будинків найчастіше вимагають підключення до електроживлення. У цій ситуації також рятує генератор або інше джерело альтернативного живлення. У будь-якому випадку підтримувати температуру в приватному секторі набагато простіше та доступніше, ніж у квартирі.

Універсальні рекомендації щодо збереження тепла

За тривалої відсутності опалення важливо, щоб житло було максимально герметичним. Варто подбати про блокування всіх щілин у вікнах та дверних отворах, бажано утеплити фасад будівлі. Це дозволить стабілізувати температуру у приміщенні та мінімізувати ризик витоку тепла.

Електричні ковдри та простирадла допоможуть зігрітися у ліжку, але за ними треба стежити, поки вони підключені до живлення. Важливо вибирати якісні вироби, у яких ризик короткого замикання та займання прагне нуля.

Гарячі напої допоможуть пережити блекаут, а якщо у квартирі встановлена електроплита і немає резервного живлення, достатньо скористатися термосом. Актуальні моделі здатні зберігати температуру в собі до 24 годин. Зігріватися алкоголем фахівці не рекомендують, це може призвести до негативних наслідків.

У критичних ситуаціях, коли температура у житлових приміщеннях падає нижче за 10 градусів, доцільно розбити намет у кімнаті та скористатися спальником. У наметі температура підніметься швидше, ніж у просторій кімнаті, а сучасні туристичні спальники витримують до -20 градусів, і в них точно буде тепло.

Одяг краще підбирати багатошаровий: чим більше на людині надіто, тим їй тепліше. Замість одного пуховика, одягненого на футболку, варто віддати перевагу комплекту з майки, гольфу, светра, кофти та жилетки.

Висновки про способи обігріву житла

Навіть без генератора або іншого джерела резервного живлення можна пережити холод вдома з мінімальними втратами. Але ті, хто шукає максимального комфорту, навряд чи обійдуться без альтернативної електрики.

Маючи власний генератор, користувач зможе підключити обігрівач, водонагрівач і котел, тож досягти оптимальної температури в оселі буде під силу. А в якості приємного бонусу покупець генератора отримає можливість зарядити свій гаджет, увімкнути світло в кімнаті та навіть скористатися інтернетом, якщо оператор послуги надасть таку можливість.

Витрати на паливо не будуть суттєвими, а переваги, які дає генератор, набагато ширші, ніж використання зовнішнього акумулятора Power Bank. До того ж більшість моделей генераторів здатні безперервно працювати понад 12 годин, тож найтриваліші відключення електроенергії не позначаться на зручності та затишку перебування вдома. Але будь-які обігрівачі будуть марними, якщо в будинку є щілини, які випустять тепло і пропустять у приміщення холодне повітря з вулиці.

А щоб відключення комунікацій не застало зненацька, варто подбати і про Power Bank. Цей гаджет хоч і наділений меншим запасом енергії, ніж може забезпечити генератор, все ж таки буде актуальним за тривалої відсутності електрики.

Все, що необхідно в умовах обстрілу інфраструктурних об'єктів, можна вигідно замовити на нашому сайті. Тут представлені найзатребуваніші товари для блекаутів за розумною ціною. А консультанти нашого інтернет-магазину готові допомогти з вибором обладнання всім охочим.