Типи хмарних серверів

Хоча термін «хмара» часто надає хмарним обчисленням деякий містичний відтінок, насправді він не так вже відрізняється від традиційної обчислювальної архітектури. Хмарні обчислення як і раніше залежать так само від фізичного серверного обладнання яке становить основу будь-якої комп’ютерної мережі. Різниця в тому, що хмарна архітектура робить обчислювальну потужність і ємність сховища цього обладнання доступними через Інтернет. Це дозволяє постачальникам хмарних послуг використовувати сервери, розподілені по всьому світу, для формування консолідованої мережі до якої можна отримати доступ через будь-яке підключення до Інтернету. Це виявилося особливо корисним, коли організації переходять на віддалену робочу середу у відповідь на COVID-19.
Хмарні обчислення стали звичайним терміном за останні десятиліття, але послуга іноді створює плутанину. З усіма новими хмарними опціями і фразою «як послуга», здавалося б, прив’язаною до всього, що можна уявити, корисно зробити крок назад і поглянути на відмінності між основними типами розгортання хмари і різними типами сервісів хмарних обчислень.

Типи хмарного розгортання

Хмарне розгортання описує типи хмарних серверів, їх розміщення і доступ до них. Всі розгортання хмарних обчислень працюють за одним принципом: віртуалізація обчислювальної потужності серверів на сегментовані програмні додатки, що забезпечують можливості обробки і зберігання. Можна виділити наступні типи хмарних серверів:

Публічна хмара

Деякі приклади загальнодоступних хмар включають ті, які пропонуються Amazon, Microsoft або Google. Ці компанії надають як послуги, так і інфраструктуру, які є загальними для всіх клієнтів. Публічні хмари зазвичай мають величезну кількість доступного місця, що дозволяє легко масштабувати. Публічна хмара часто рекомендується для розробки програмного забезпечення та спільних проектів. Компанії можуть розробляти свої додатки які переносяться, щоб проект, протестований в загальнодоступному хмарі, можна було перенести в приватну хмара для виробництва. Більшість постачальників хмарних послуг пропонують свої обчислювальні ресурси як частина послуги. Приклади публічної хмари варіюються від доступу до повністю віртуалізованої інфраструктури яка надає трохи більше, ніж чисту обчислювальну потужність і сховище ( «Інфраструктура як послуга» або IaaS) для спеціалізованих програм, які легко реалізувати і використовувати ( «Програмне забезпечення як послуга» або SaaS).

Великою перевагою загальнодоступної хмари є універсальність і структура «ви платите, коли ви користуєтесь», яка дозволяє клієнтам надання додаткових потужностей за запитом. З іншого боку, основна інфраструктура і операційна система загальнодоступної хмари залишаються під повним контролем постачальника хмарних послуг. Клієнти можуть продовжувати використовувати платформу відповідно до умов, викладених постачальником, але у них можуть виникнути проблеми з репатріацією своїх активів якщо вони хочуть змінити провайдера. Якщо провайдер збанкрутував або внесення значних змін в платформу, замовники можуть бути змушені внести значні зміни в інфраструктуру в короткі терміни. Також існує ризик уразливості безпеки в хмарної архітектури, піддаючи клієнтів ризику.

Приватна хмара

Приватні хмари зазвичай знаходяться за брандмауером і використовуються однією організацією. Повністю локальне хмара може бути кращим рішенням для підприємств з дуже жорсткими нормативними вимогами, хоча приватні хмари, які реалізуються через постачальника послуг колокації, стають все більш популярними. Авторизовані користувачі можуть отримувати доступ, використовувати і зберігати дані в приватній хмарі з будь-якого місця, як і в публічній хмарі. Різниця в тому, що ніхто інший не може отримати доступ до цих обчислювальних ресурсів або використовувати їх. Рішення для приватної хмари пропонують безпеку і контроль, але за ці переваги доводиться платити. Компанія, що володіє хмарою, несе відповідальність як за програмне забезпечення, так і за інфраструктуру, що робить цю модель менш економічною, ніж загальнодоступну хмару.

Додатковий контроль, пропонований приватною хмарою, спрощує доступ до цінних активами гарантує, що компанія зможе переміщати свої дані і додатки куди захоче і коли захоче. Більш того, оскільки приватна хмара не контролюється третьою стороною, немає ризику раптових змін, які порушують роботу всієї інфраструктури компанії. На рішення приватної хмари також не вплине час простою системи провайдера загальнодоступної хмари. Але приватним хмарам також не вистачає універсальності публічних хмар. Їх можна розширити тільки за рахунок додавання додаткових фізичних обчислювальних ресурсів і ємності сховища, що ускладнює швидке масштабування операцій в разі потреби для бізнесу.

Гібридна хмара

Гібридні хмари поєднують загальнодоступні хмари з приватними хмарами. Вони призначені для користування на двох платформах безперешкодно взаємодіяти, де дані і додатки плавно переміщаються від одного до іншого.

Основною перевагою моделі гібридного хмари є її здатність забезпечувати масштабовану обчислювальну потужність загальнодоступної хмари з безпекою і контролем приватного хмари. Дані можна безпечно зберігати за між мережевими екранами і протоколами шифрування приватної хмари, а потім при необхідності безпечно переміщати в середу загальнодоступної хмари. Це особливо корисно в епоху великих даних, коли галузі, такі як охорона здоров’я повинні дотримуватися суворих правил конфіденційності даних, а також використовувати складні алгоритми, засновані на штучному інтелекті, щоб доставати величезні маси неструктурованих даних.

Існує два типа гібридної хмарної архітектури. Такі типи хмарних серверів часто використовують приватну хмару в якості основної , зберігаючи дані і розміщуючи пропрієтарні додатки в безпечному середовищі. Однак, коли потреби в послугах зростають, інфраструктура приватної хмари може не встигати за ними. Ось де на допомогу приходить загальнодоступна хмара. Модель хмарності використовує обчислювальні ресурси загальнодоступної хмари в якості доповнення до приватної хмари, що дозволяє компанії обробляти збільшений трафік без необхідності купувати нові сервери або іншу інфраструктуру.

Модель гібридної хмари другого типу також запускає більшість додатків і зберігає дані в середовищі приватної хмари. Такий порядок характерний для організацій, яким необхідний доступ до спеціалізованих інструментів розробки (наприклад, Adobe Creative Cloud), базового програмного забезпечення для підвищення продуктивності (наприклад, Microsoft Office 365) або платформ CRM (наприклад, Salesforce). Тут часто розгортається мульти-хмарна архітектура, яка об’єднує декількох постачальників хмарних послуг для задоволення різних унікальних потреб організаціі.

Хмара спільноти

Типи хмарних серверів в якості хмари спільноти використовуються не так часто, як інші три моделі, вони представляють собою розраховану на багато користувачів платформу для спільної роботи, яка використовується декількома окремими організаціями для спільного використання одних і тих же додатків.

Користувачі зазвичай працюють в одній галузі або області і поділяють спільні проблеми з точки зору безпеки, відповідністі, і продуктивності. По суті, хмара спільноти – це приватна хмара, яка працює так само, як загальнодоступна хмара. Сама платформа керується приватно в центрі обробки даних або локально. Потім авторизовані користувачі сегментируются в цьому середовищі. Ці розгортання зазвичай використовуються урядовими установами, організаціями охорони здоров’я, фінансовими компаніями та іншими професійними організаціями.

Що таке модель кількох хмарних серверів?

У деяких випадках одної загальнодоступної хмари недостатньо для задоволення потреби організації в обчисленнях. Замість цього вони перетворюються в множинні хмари, більш складна гібридна хмара приклад, який об’єднує приватна хмара з декількома загальнодоступними хмарними сервісами. У той час як гібридна хмара завжди складається з публічної і приватної хмари, середа з декількома хмарами трохи різноманітніше в залежності від випадку. При такому розташуванні ІТ-інфраструктура організації складається з декількох загальнодоступних хмар від декількох постачальників, хоча вона може отримати доступ до цих сервісів через єдину програму. Приватна хмара, безумовно, може бути частиною мульти-хмарної архітектури, але зазвичай вона більш ізольована від своїх побратимів в загальнодоступній хмарі.

Мета мульти-хмарної моделі – універсальність і спеціалізація. В організаціях рівня підприємства, наприклад, не у всіх відділів однакові потреби в хмарі. Наприклад, відділу маркетингу потрібні інструменти хмарних обчислень, відмінні від інструментів дослідження або управління персоналом. Замість того, щоб намагатися створити універсальне рішення, компанії можуть ретельно вибирати від існуючих постачальників загальнодоступної хмари, щоб гарантувати, що у кожного відділу є рішення, яке відповідає їх конкретним потребам.

Гібридні типи хмарних серверів також дають впевненість, оскільки вони не залишають організації залежними від одного постачальника хмарних послуг. Це може знизити витрати і підвищити гнучкість в довгостроковій перспективі, а також уникнути проблеми прив’язки до постачальника. У поєднанні з активами приватної хмари розгортання кількох хмар дозволяє організаціям одночасно досягати кількох цілей без необхідності радикального розширення або переосмислення існуючої інфраструктури.

Гібридна хмара проти мульти-хмари: яка зних підходить вам?

Як і у випадку з більшістю питань, пов’язаних з важливими проблемами ІТ-інфраструктури.

Ключовою відмінністю, про яку слід пам’ятати, є те, що моделі з декількома хмарами припускають використання окремих хмарних середовищ для виконання окремих завдань. Якщо організації потрібно, щоб її ІТ-інфраструктура могла задовольняти суперечливі вимоги різних відділів, то, ймовірно, їй необхідно продовжити розгортання в декількох хмарах. Команді продажів можуть знадобитися функції CRM, пропоновані конкретним постачальником хмарних послуг, в той час як програмісти можуть віддавати перевагу різним типам середовищ хмарних обчислень, які пропонують чудові можливості зберігання і обробки.

Великі організації, підрозділи яких знаходяться в окремих «бункерах», зазвичай виявляють, що мульти-хмарне рішення більше задовольняє потреби їхнього бізнесу. На виконавчому рівні ІТ-директора знайдуть рентабельність і універсальність мульти-хмарних стратегій привабливі, тому що вони дають їм можливість використовувати постачальників один проти одного, щоб знизити витрати на ІТ. Це також допомагає їм підтримувати рівень незалежності, який захищає їх від будь-яких раптових змін, які може накликати на них постачальник хмарних послуг, коли організація вже прив’язана до єдиної платформи і залежить від неї.

З іншого боку, моделі гібридної хмари пропонують безліч переваг. Оскільки вони включають тільки взаємозв’язок між двома середовищами їх легше налаштовувати і масштабувати. Використовуючи приватну хмару для виявлення конфіденційних даних і запускаючи інтерфейсні програми в загальнодоступній хмарі, організації можуть знизити ризики і потенційні загрози національній безпеці, уважно стежте за активністю в своїй хмарній екосистемі.

Оскільки послуги загальнодоступних хмарних обчислень можуть пропонуватися за моделлю «плата за те, що ви використовуєте», гібридні хмари можуть скоротити загальні витрати на ІТ, при цьому дозволяючи компаніям збільшувати обчислювальну потужність, коли вона їм потрібна. Оскільки модель гібридного хмари будується більш індивідуально для задоволення конкретних потреб організації, вона дає особам, які приймають рішення, ІТ-відділам більше контролю над їх розгортанням. Цей рівень налаштування може бути надзвичайно цінним для невеликих компаній, у яких є дуже чітке уявлення про те, що їм потрібно від своєї інфраструктури, і сервіси які повинні бути оптимізовані для надання послуг вищого качества.

Чому обирають хмарні сервера?

Звичайно, для багатьох організацій вибір між гібридною хмарною моделлю і мульти є помилковою дихотомією. Немає причин, за якими мульти-хмарне середовище не може включати функції гібридної хмари. Хоча це обов’язково більш складне рішення, яке потребує ретельної реалізації і міркувань безпеки, середовища приватної хмари можуть бути інтегровані в кілька загальнодоступних хмар, щоб дозволити різним користувачам в організації отримувати доступ як до даних, так і до хмарних сервісів, які їм необхідні для більш ефективного виконання своєї роботи.

Всі сервіси загальнодоступних хмарних обчислень побудовані на одній і тій же концептуальній структурі віддаленої інфраструктури, що працює на серверах, розміщених в Дата центрах. Оскільки між ними так багато спільного, корисно думати про хмарні обчислення як про піраміду, що складається з трьох шарів. Кожен рівень більш спеціалізований, ніж той, що нижче, але він побудований на тій же базовій структурі. Нижні рівні набагато ширше, відображаючи їх універсальність, зручні налаштування і широкий спектр додатків, в той час як верхні рівні вже спеціально створені для конкретної задачі.

Додано: 30.10.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню