Що таке термінальний сервер?

Термінальний сервер – це сервер або мережевий пристрій, який дозволяє підключатися до кількох клієнтських систем для підключення до мережі LAN без використання модему або мережевого інтерфейсу. Microsoft представила цю концепцію, випустивши термінальні служби як частина операційної системи Windows Server. Термінальні служби були невід’ємною частиною випусків ОС Windows Server, починаючи з Windows NT 4.0. З випуском Windows Server 2008 R2 служби терміналів були перейменовані в служби віддалених робочих столів (RDS). Перед впровадженням цієї технології важливо знати, що таке сервер терміналів і чому ви повинні його використовувати.

Навіщо використовувати термінальний сервер?

Термінальні сервери дозволяють підприємствам централізовано розміщувати додатки і ресурси і публікувати їх на віддалених клієнтських пристроях, незалежно від місця розташування і платформи пристрою кінцевого користувача. Термінальний сервер дає безліч переваг.

По-перше, термінальні сервери надають кінцевим користувачам доступ до ресурсів компанії з будь-якого місця і з будь-якого пристрою.

По-друге, вони забезпечують єдину точку обслуговування і дозволяють контролювати інфраструктуру з центральної панелі управління.

По-третє, додатки встановлюються один раз і регулярно оновлюються на сервері, тому немає необхідності встановлювати або оновлювати програму на кожній машині в мережі.

Крім того, з одночасними ліцензіями замість ліцензій для кожного пристрою підприємства можуть скоротити витрати на ліцензування, що дозволяє підприємствам оптимізувати витрати і заощаджувати електроенергію для підвищення рентабельності інвестицій. Крім того, продовжується термін служби настільного обладнання і значно поліпшується мережева безпека.

Що таке архітектура термінального сервера?

Також важливо розуміти архітектуру термінального сервера. Архітектура термінального сервера складається з трьох найважливіших компонентів:

Багатоядерний сервер, ресурси якого розміщуються централізовано.

Протокол віддаленого робочого стола, що забезпечує передачу даних між сервером і клієнтом.

Клієнтське програмне забезпечення на кожному віддаленому клієнтському пристрої. Ця клієнтська програма дозволяє пристрою підключатися до сервера по протоколу RDP.

Крім того, існує служба ліцензування служб терміналів, яка надає сервера ліцензії TS CAL для пристроїв, які можуть підключатися до нього. Список сеансів зберігається в службі каталогів сеансів. Цей список індексується на ім’я користувача, що дозволяє користувачеві повторно підключитися до того ж сервера.

Що таке ліцензування термінального сервера?

Кожен користувач / пристрій, що підключається до сервера TS, повинен мати відповідні ліцензії RDS CAL. Роль ліцензування сервера терміналів встановлюється на сервері ліцензування RDS. Роль цього сервера ліцензування TS полягає в зберіганні та відстеження всіх клієнтських ліцензій RDS, встановлених для групи серверів. Один сервер ліцензування може обслуговувати кілька серверів TS. Для надання постійних клієнтських ліцензій RDS необхідно активувати сервер ліцензій; в іншому випадку він видає тимчасові клієнтські ліцензії RDS. Для оцінки витрат важливо знати, що таке ліцензування термінального сервера.

Для доставки віртуальних робочих столів і додатків віддаленим користувачам термінальні служби використовують протокол RDP. Він працює по TCP / IP і через порт 3389. Протокол RDP був поліпшений, щоб надати кінцевим користувачам багатий графічний інтерфейс. Нова версія RemoteFX була представлена ​​в Windows Server 2008 R2 SP1. Використовуючи технологію RemoteFX, підприємства можуть безперешкодно доставляти графічні додатки, такі як AutoCAD і Adobe Suite, на віддалені клієнтські пристрої.

Приклад використання термінальних служб

Припустимо, наприклад, що у компанії є географічно рознесених мережу з 1000 користувачів, підключених через WAN. Компанія розробляє новий додаток, яким будуть користуватися всі співробітники. Додаток не є веб-додатком, і співробітники працюють з різних місць. Компанія повинна надати доступ до цього додатка для кожного користувача / пристрою. Термінальні служби – відмінне рішення цієї проблеми. Маючи один сервер, ліцензію на ОС сервера TS, сервер ліцензування TS і клієнтські ліцензії RDS для кожного користувача / пристрою, ви можете налаштувати середу служби терміналів для централізованого розміщення додатків і з легкістю доставляти їх на віддалені клієнтські пристрої.

Додано: 09.09.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню