IT-Інфраструктура для бізнесу

outsourcing

ІТ Технології з кожним роком все більше займають місця в побудові успішного бізнесу, що пов’язано з автоматизацією процесів для реалізації товарів / послуг . В даній статті піде мова про три види бізнесу – малий, середній і великий. Підберемо під кожну модель бізнесу локальну ІТ-Інфраструктуру з наведенням конкретних прикладів. Визначимо головні потреби і нюанси для кожної моделі.

IT-Інфраструктура для малого бізнесу

До малого бізнесу відносяться ті компанії, які тільки лише починають вести свою діяльність. Як правило, у таких фірм дуже малий бюджет. Такі компанії максимально намагаються брати на себе функції системного адміністрування на себе, що в підсумку позначається на подальшому їх зростанні в негативну сторону. Приклад ІТ-інфраструктури для таких компаній буде наступним.

Всередині офісу:

Wi-Fi маршрутизатор або комутатор – до якого буде безпосередньо здійснюватися підключення співробітників.

Серверна частина:

Хмарне рішення – сервер буде віддаленим, до якого будуть підключені:

  • сервер 1с
  • Файловий сервер і сервер резервних копій

Чому хмарне рішення? Відповідь проста – це значно економить гроші в порівнянні з організацією власної серверної структури, єдиним нюансом є віддаленість, що вирішується установкою відповідного програмного забезпечення за допомогою якого здійснюється підключення до хмари.

IT-Інфраструктура для середнього бізнесу

До середнього бізнесу відносяться ті компанії, які пройшли вже етап побудови, вони знаю, що їм потрібно і як це реалізувати. Володіють бюджетом для організації власної ІТ-Інфраструктури. Фірми як правило передають всі питання пов’язані з ІТ на аутсорсинг.

Маршрутизація.

Організація доступу в Інтернет організована за принципом гарячого резерву, які має на увазі під собою підключення декількох провайдерів з кластерами маршрутизації.

Комутація.

Побудова локальної мережі здійснюється через центральний комутатор з розгортанням другорядною мережі, що забезпечує відповідного обладнання.

Модель ІТ-інфраструктури використовує кілька варіантів зв’язку:

Перший варіант комунікації. Підключення сервер терміналу з організацією доступу кінцевих користувачів за технологією RDP.

Другий варіант зберігання даних. Тут присутні кілька серверів, які об’єднають в собі технології 1С і сервера бази даних.

IT-Інфраструктура для великого бізнесу

Як правило, великі компанії будують свою ІТ-Інфраструктуру з передачею на аутсорс або ж наймом цілого штату фахівців, в залежності від цілей фірми або дорівнює значний – одна частина структури передається на аутсорс, друга частина лягає на плечі штатних системних адміністраторів.

При аутсорсі – фахівці розгортають лінію підтримки користувачів.

Штатні фахівці покликані вирішувати проблеми моментально на місці або ж компанія передає повністю все на ІТ-аутсорсинг.

Побудова ІТ інфраструктури в більшій частині не відрізняється від середнього бізнесу. В даному випадку може знадобитися більш потужне обладнання в залежності від розмірів компанії кількості філій та іншого, але по суті вона буде така ж як і в середньому бізнесі тільки більш “наворочена”

Підведемо підсумки.

У даній статті описані найпопулярніші варіанти побудови ІТ-інфраструктури різних типів компаній в залежності від їх розмірів. Підключення інформаційних технологій відбувається поступово з ростом компанії.

Рекомендуємо всім нашим майбутнім клієнтам переходити на хмарні рішення – це більш безпечно і менш затратно в порівнянні з класичним варіантом з покупкою відповідного обладнання.

  • Для малого та середнього бізнесу – низькі стартові витрати, хмарне рішення
  • Великий бізнес – необхідність покупки серверного обладнання, що пов’язано безпосередньо з діяльністю, перенесення частини сервісів в хмарі.
Додано: 22.08.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню